Ezúttal a numizmatikai gyűjteményünkhöz kapcsolódóan válogattunk hat olyan érmét, melyen valamilyen állat látható.
Az érdeklődők az online felületen megtekinthetik a pénzeket 3D-ben, illetve többet tudhatnak meg az egyes darabokról a kapcsolódó leírások elolvasásával.
Reformkor és szabadságharc
A közeledő március 15-i ünnephez kapcsolódva ajánlunk egy rövid, 15-20 perces, múzeumi tárgyakon alapuló online ismertetőt és játékot.
Egyéni érdeklődő számára ugyanúgy hasznos lehet, mint osztálytermi környezetben!
Az 1848-49-es szabadságharc idején ideiglenesen Debrecen lett az ország fővárosa.
A kormány tagjai mellett az irodalmi élet fontos alakjainak lakóhelye is itt volt. Online feladataink a korabeli mindennapok eszközeit mutatják be: Kossuth és Petőfi személyéhez kapcsolódva debreceni útlevelet és helyben nyomtatott Kossuth-bankót vizsgálunk meg.
Az online diasorban a „szem” ikon alatt található a tartalom (először ezt érdemes elolvasni), a „három pont” ikon alatt pedig az interaktív feladatok.
A kezdéshez kattints a képre!
Séta a szabadság fővárosában
1849-ben Debrecen Magyarország ideiglenes fővárosává vált.
Mivel jelenleg a Déri Múzeum szabadságharchoz kapcsolódó kiállítása nem látogatható, ezért egy interaktív feladatlapos sétát ajánlunk az érdeklődőknek. Kossuth Lajos Debrecenben töltött időszakával és hozzá kapcsolódó épületekkel ismerkedhetnek meg részletesen a feladatlappal sétálók. A megoldások előzetes történelmi ismereteket nem igényelnek, csapatok, egyénileg sétálók, illetve családok számára is tartalmas időtöltést nyújthat.
A Word Wide Petőfi projekt a Magyar Nemzeti Múzeum és a Petőfi Irodalmi Múzeum múzeumpedagógiai fókuszú pályázatából indult ki, amelynek célja az, hogy országszerte minél több közgyűjtemény Petőfihez köthető tárgyai online tárlatokon hozzáférhetővé váljanak. A pályázathoz csatlakozók azt is vállalták, hogy élő, online múzeumpedagógiai foglalkozásokat tartanak.
Ez a tárlat a debreceni Déri Múzeum és a nagykőrösi Arany János Kulturális Központ együttműködéseként jött létre.
Mindenki tudja, hogy Petőfi lobbanékony természetű volt, ezt támasztja alá, hogy elég volt neki 3 találkozás ahhoz, hogy megkérje egy szép hölgy kezét. A Randi Petőfivel múzeumpedagógia foglalkozás a költő szerelmes versein és versillusztrációkon alapul. Hány nőnek írhatott szerelmes verset Petőfi? Hol töltötte az első házassági évfordulóját? Miért számított különlegesnek a Petőfi házaspár öltözködési stílusa? A versek megismerésén túl a fenti kérdésekre keressük a választ.
Időtartam: 45 vagy 90 perc (megbeszélés szerint)
Ajánlott korosztály: Általános iskola felső tagozat
A program ingyenes, hétfői napokhoz kötött.
Jelentkezés és bővebb információ:
+36205429958
Reméljük, jól szórakoztál és sok érdekes dolgot megtudtál a múzeumról.
„Építsünk hajlékot a múzsáknak”
90 évvel ezelőtt nyitotta meg kapuit a Déri Múzeum
Ha kitöltöd a kvízünket, még többet tudhatsz meg Déri Frigyesről és a múzeumról is!
Játékos, rendhagyó irodalomóra, múzeumpedagógiai foglalkozás, színielőadás, homokanimációs játék…
Mindez együtt jelentette a Déri Múzeumban látható egy órás programot, mely az elmúlt hónapokban az általános iskolák 4. és 5. osztályosait várta. Petőfi Sándor János vitéz című műve egy pályázat segítségével, az NKA Petőfi 200 Ideiglenes Kollégium támogatásával kerülhetett a múzeumban a diák közönség elé.
A Petőfi Sándor János vitéz című művéből készült darab előadói:
mesélő – Vranyecz Artúr
homokanimátor – Kustár Gábor
zenészek – Papp László, Takács Dániel
irodalmi animátor – Sándor Zita
A projekt a 2022–2023-as Petőfi-emlékév keretén belül, az NKA Petőfi 200 Ideiglenes Kollégium támogatásával valósult meg.