Debrecen 1956. november 3., szombat
Szovjet katonai alakulatok zárták körbe Debrecent, de a repülőtéren tárgyaló bizottmányi delegációt megnyugtatták, hogy másnap reggelre feloldják a zárlatot. Ennek ellenére a bizottmány tagjai egyre reálisabb veszélyét látták annak, hogy a szovjet alakulatok megtámadják Debrecent. A vasúti hírek alapján viszonylag pontos képet kaptak a Tiszántúlon mozgó szovjet csapatokról.
A bizottmány újabb delegációt készült Budapestre küldeni, hogy a kormánnyal tárgyaljon.
A Debreceni Hírlap cikkéből megtudhatták az olvasók, hogy a megyei pártbizottság október 27-én majdnem 30 000 forintért vásároltatott pálinkát, kenyeret, cigarettát, konzervet, felvágottat, tepertőt és zsírt, vajat, cukrot, sajtot, babkávét, gyümölcsöt, gyertyát és gyufát.
Budapest és a nagyvilág november 3., szombat
Átalakul Magyarországon a Nemzeti Kormány, bekerül a kisgazda B. Szabó István, a parasztpárti Bibó István és Farkas Ferenc, valamint a szociáldemokrata Fischer József, Kelemen Gyula és Kéthly Anna, a honvédelmi miniszter Maléter Pál.
A parlamentben megkezdődnek a szovjet csapatkivonásról szóló tárgyalások.
Király Bélát választják meg a Nemzetőrség parancsnokának.
Szovjet csapatok lezárják az osztrák–magyar határt.
Mindszenty József hercegprímás rádióbeszédet mond.
Tökölön letartóztatják Maléter Pál honvédelmi minisztert.
Kádár János és Münnich Ferenc Moszkvában megalakítják az ellenkormányt.
Tito és Hruscsov a Brioni-szigeten megegyeznek a magyar forradalom elleni katonai fellépésről. Hruscsov tájékoztatja Kádárt a megegyezésről.
Zsukov marsall megkapja a felkelők elleni támadási parancsot.
Az 1902-ben helytörténeti múzeumként alapított intézmény egyszerre őrzi Debrecen, Hajdú-Bihar megye és az egyetemes művelődéstörténet kulturális emlékeit. Déri Frigyes 1920-ban adományozta rendkívül jelentős gyűjteményét múzeumunknak, amit az elmúlt évtizedekben számos más, jelentős adomány is gazdagított.